Na samym początku zachęcamy do zapoznania się z instrukcją tworzenia raportów.

Pierwszym zadaniem w projekcie jest zbudowanie odpowiedniego zespołu. W drużynie może się znaleźć maksymalnie 10 uczniów i jeden opiekun. Jeśli nie znajdziecie odpowiedniej liczby chętnych, nie przejmujcie się. Zespół może być mniejszy albo kolejni uczniowie mogą dołączyć później.

Dobierzcie do zespołu takie osoby, które są zainteresowane tematem, a także mają wystarczająco dużo czasu i zapału, żeby pracować przez cały rok. Nie każdy musi umieć wszystko! Dobierzcie osoby o różnorodnych umiejętnościach. Wśród członków zespołu na pewno przydadzą się osoby kreatywne, analityczne, obdarzone lekkim piórem, lubiące występować i łatwo nawiązujące kontakty

Ważną postacią w Waszej grupie będzie też opiekun. Najlepiej sprawdzi się w tej roli nauczyciel, który zna się na Odnawialnych Źródłach Energii – fizyk lub geograf, nie jest to jednak wymóg. Znajdźcie nauczyciela, z którym się dobrze dogadujecie i który będzie miał dla Was czas. W związku z tym, że znaczna część konkursu, w tym tworzenie i wysyłanie raportów odbywa się przez Internet, opiekun powinien też sprawnie posługiwać się komputerem i korzystać z sieci.

Uwaga! Tylko uczennice i uczniowie mogą tworzyć raporty i uzupełniać treści. Z kolei tylko opiekun/opiekunka zespołu może przesłać raport do oceny.