Konkurs badawczy „Postaw na Słońce” 

Zadanie 1.1. Budowa zespołu.  Opisać członków zespołu. 

Jesteśmy grupą uczniów 1 klasy o specjalności Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym, leżącym na skraju  Parku Narodowego „Ujście Warty. Miejscowość, jak nazwa wskazuje, niewielka, ale Szkoła Wielka, bo promieniuje wiedzą rolniczą na cały region. Jak Słońce. My, Jej uczniowie kochamy Słońce i przyrodę.  

Katarzyna Rykaluk 

Ozdoba naszego Zespołu i przewodnicząca. Interesuje się sportem. Nie ma problemu w kontaktach z ludźmi i dobrze się czuje występując publicznie. Chce żyć oszczędnie i ekologicznie. Wiedza na ten temat jest dla niej bardzo ważna.  

Bartosz Jankowski 

Bartek jest sportowcem. Uprawia zawodowo zapasy. Jego rodzina jest zaangażowana w oszczędzanie energii. Wujek razem z chrzestnym prowadzą rodzinną firmę, która zajmuje się sprzedażą energii fotowoltaicznej.  

 

Maciej Hryczyński 

Maciek ma zdolności aktorskie. Dobrze się czują występując publicznie  Chce w przyszłości dużo zarabiać i być szczęśliwym. Wielkie nadzieje wiąże z zaangażowaniem w ochronę środowiska.  

 

Paweł  Pater 

Rodzice Pawła ma gospodarstwo rolne. Planują zainwestować w fotowoltaikę i inne rozwiązania proekologiczne. Dlatego Paweł dobrze się uczy i chce wiedzieć na ten temat coraz więcej.  

 

Mateusz Plutowski 

Mateusz pragnie w przyszłości zostać najlepszym instalatorem oraz założyć własną firmę. Już dzisiaj wraz z rodzicami chce wzbogacić swoje gospodarstwo w pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne. 

 

Fabian Pych 

Fabian dzięki udziałowi w Konkursie chce zdob rzetelną wiedzę na temat wykorzystania energii słonecznej. Zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie energetyka oparta na procesach spalania. Też chce zarabiać dużo pieniędzy. 

 

Krystian Sokołowski 

Krystian marzy, żeby w przyszłości zostać właścicielem własnej firmy fotowoltaicznej. Ma uzdolnienia wokalne. W klasie OZE ma duże szanse, żeby osiągnąć swój życiowy cel 

 

Kacper Śrutwa 

Ojciec Kacpra zaplanował zakup samochodu elektrycznego. Zamierza ładować go z instalacji fotowoltaicznej na dachu rodzinnego domu. Kasper posiada uzdolnienia plastyczne. Sprawnie i przejrzyście pisze. 

 

Ryszard Frydryk, opiekun zespołu 

Nasz pan od fizyki jest energetykiem, specjalistą od reaktorów i energetyki jądrowej. Udało nam się go przekonać, że energetyka odnawialna jest ciekawsza i ma przed sobą przyszłość.