W skład zespołu Eko Słoneczka wchodzi 9 uczniów klasy drugiej oraz opiekun.

Patrycja Jamrożek  Przemówienia w otoczeniu dużej liczby słuchaczy, nie sprawiają jej najmniejszego problemu, dlatego z ogromną chęcią zajmie się opisem raportów i promocją działań zespołu.

Roksana Kruszczak chętnie nawiązuje kontakty z innymi ludźmi. Na co dzień zmotywowana jest do pogłębiania swojej wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń. W zespole pełni funkcję referenta.

Weronika Kita  – to typ naukowca i kreatora. Fantastycznie formułuje hipotezy, a z każdego doświadczenia wyciąga trafne wnioski. To z całą pewnością przyda się w późniejszych etapach projektu.

Liwia Banaś-Zbróg zweryfikuje każdą informację dotyczącą nowatorskich rozwiązań w energetyce. Jest bardzo skrupulatna i możemy być pewni, że wszystkie informacje podane w raportach, będą w 100% prawdziwe.

Wiktor Łoska  pełni w zespole funkcję krytyka wartościującego: dogłębnie ocenia problemy, przeprowadza chłodną analizę, wskazuję wady danego rozwiązania, eliminuje błędy, jest opanowany.

Emilia Duda sprawdzi się w funkcji osoby wyszukującej i weryfikującej dodatkowe źródła wiedzy. W trudnych chwilach wesprze innych członków zespołu na duchu.

 Jagoda Strząbała w najważniejszych momentach dla zespołu, potrafi szybko podjąć słuszną decyzję. Świetnie radzi sobie w działaniach pod presją czasu. Spełni się również w roli rzecznika prasowego zespołu.

Maja Zacharska – Pozytywnie dyscyplinuje cały zespół, dzięki temu szybko i bezproblemowo osiągane są wspólne cele. Motywuje wszystkich do działania, przypominając o celach projektu.

Aleksandra Jurek –  spełni się w funkcji propagatora wykorzystywania alternatywnych źródeł energii. Promocja działań zespołu oraz jego merytoryczne wsparcie w zakresie technologii fotowoltaicznych, to jej główne cele.

Magdalena Słoma – Zadba, by każdy usłyszał o działalności zespołu.  Jej zadaniem będzie organizowanie konsultacji służących wsparciu w realizacji projektu oraz pilnowanie terminowości wykonywanych zadań.