Hej, w ramach konkursu „Postaw na Słońce” jesteśmy grupą „Słoneczne Kapibary”. W jej skład wchodzą: Maja Kasperuk, Oliwia Górska, Klaudia Akacka, Piotr Dadura i Dawid Klisz. Całą gromadką opiekuję się ja – Paulina Perkowska – nauczyciel fizyki w szkole podstawowej nr 3 w Gołdapi. Uczniowie kl. 7 opisują mnie jako mądrą i sympatyczną. Podobno radosną i pomocną. Po prostu najlepszą nauczycielką fizyki, która zawsze wspiera. Ale im nie wypada mówić inaczej.

Maja stara się być miłą i pozytywną osobą , zawsze chętnie pomaga i szybko łapie kontakty z ludźmi. Uwielbia sport. Inni opisują ją jako zawsze uśmiechniętą i pogodną. Jest wspaniałą dziewczyną, która zawsze znajdzie odpowiednie rozwiązanie w każdej sprawie.

Dawid interesuje się grami komputerowymi i obróbką graficzną zdjęć. Jest optymistą otwartym na poznawanie nowych ludzi. Inni uznają, że jest pomysłowy. Taki „dusza człowiek”, centrum towarzystwa, szczęśliwy i dowcipny. Przy złym dniu spotkanie z Dawidem jest koniecznością.

Klaudia uwielbia rysować. Jej zainteresowania to także podróże małe i duże. Jest zawsze pozytywnie do wszystkiego nastawiona. Pogodna ,zawsze uśmiechnięta i przyjacielska. Bardzo szybko nawiązuje kontakty z ludźmi. Reszta grupy mówi, że Klaudia jest zawsze szczera, ale pomocna. Zawsze nadaje całokształt wszystkim pomysłom zebranym z całej grupy. I ten przepiękny uśmiech.

Piotra zainteresowaniami są czytanie książek i zwiedzanie zabytków. Lubi poznawać nowych ludzi i stara się być dla każdego miły. Inni widzą w nim zawsze gotowego do pracy i uśmiechniętego kolegę. Do tego pomocny, mądry i zabawny.

Oliwia to synonim słowa sport i muzyka. A do tego zabawna i życzliwa w każdej sytuacji. Co poprawia zawsze humor. Chandra po prostu znika, gdy jej poczucie humoru pojawia się na horyzoncie.

Jesteśmy super grupą. Prawda?