Nazwa naszego zespołu to SŁONECZNE SIEKIERKI i nawiązuje do miejscowości, w której znajduje się NASZA szkoła oraz do naszego podejścia do życia i innych osób, które jest pogodne.

Grupa, którą tworzymy nie jest największa liczbowo, jednak wierzymy że pomysłowość i chęć do działania, która w nas tkwi zaskoczyć może wielu.

Opiekunem grupy jest Pani Karolina Jasińska-Kubiak; przyrodnik, geograf i biolog w jednej osobie. Jest osobą, z którą można porozmawiać na różne tematy i co najważniejsze zawsze ma czas dla ucznia. Z charakteru osoba bardzo pogodna i otwarta na dyskusję, wymagająca lecz oceniająca sprawiedliwie. Sposób prowadzenia lekcji i pomysłowość zaszczepiły w nas chęć poznawania tego, co dzieje się wokoło.

Swoją kreatywnością i wiedzą dzielić się z Państwem będzie Maria Klinowska oraz Dawid Pawlicki, uczniowie klasy ósmej.

Maria to osoba twardo stąpająca po ziemi, lubi przedmioty ścisłe; interesuje się kryminalistyką i chemią. Pisanie rozprawek nie jest dla niej problemem, jednak sama częściej sięga po zadania logiczne niż po literaturę piękną. W głębi duszy to dusza artystyczna, ma na swoim koncie sukcesy taneczne. Jako uczennica drugiej szkoły muzycznej (fortepian) pokazuje swoją wrażliwość; wytrwałość która związana jest z godzinami ćwiczeń pokazuje, iż łatwo się nie poddaje. Udział w konkursie traktuje jako wyzwanie, również w kategorii zdobycia wiedzy na temat OZE i możliwości jej wykorzystania w życiu codziennym.

Pasją Dawida jest sport i muzyka. Przed komputerem spędza sporo czasu, zatem liczymy, że będzie mógł wykazać się pomysłowością w tworzeniu prac graficznych. Zamiłowanie do sportu pokaże jego ducha walki.

Motto naszej drużyny to: najważniejsze w życiu to mieć odwagę porwać się na coś, na co nie jesteśmy gotowi. To straszna rada… ale lepiej poznacie siebie. Albo nauczycie się robić rzeczy, o których nawet nie myśleliście, że moglibyście umieć, albo poznacie swoje ograniczenia”.

M. Mayer

My mamy odwagę!!! I z dnia na dzień, wiemy coraz więcej i jesteśmy gotowi do konkursu!