„Energia z charakterem”-opis zespołu
Wszystkich członków zespołu łączy Katolickie Liceum Ogólnokształcące fundacji „Szkoła z Charakterem” im. Edyty Stein, a od pewnego czasu również konkurs „Postaw na Słońce”. Tworzą tam drużynę „Energia z charakterem”.
Patrycja Lis interesuje się literaturą i historią. Lubi słuchać muzyki, od trzech lat gra na trąbce w orkiestrze dętej. W zespole jest redaktorem naczelnym ds. referatów.
Bartek Kurowski interesuje się matematyką i wspinaczką. Zamiłowanie do wspinaczki rozwija w klubie Next Step Pro Climbing. Zdolności matematyczne planuje wykazać w olimpiadzie matematycznej w czwartej klasie. W wolnym czasie Bartek lubi zwiedzać, poszerzać swoją wiedzę oraz uprawiać sporty. W zespole jest głównym obliczeniowcem.
Daniel Terlecki lubi komputery i matematykę. Ciekawią go również nowinki badawcze i zwiedzanie świata. W zespole jest specjalistą od zielonych technologii.
Sara Korczyńska uwielbia podróżować oraz czytać książki kryminalne. W wolnym czasie lubi się uczyć języków obcych oraz poznawać nowych ludzi. W zespole jest specjalistą od kryminalnych działań smogu i innych zanieczyszczeń środowiska.
Bronisław Psiuk jest nauczycielem fizyki. Przez wiele lat prowadził badania naukowe w dziedzinie fizyki ciała stałego i ceramiki. Obecnie zajmuje się popularyzacją fizyki. Interesuje się polityką. W zespole jest głównym specjalistą od rozdzielania roboty.