Opis zespołu słońce z charakterem. Uczestnicy zespołu są uczniami klasy 7 katolickiej szkoły z charakterem w Gliwicach. A teraz współpracują w konkursie postaw na słońce.

Marysia Królczak – chodzi na zajęcia, aktorskie taneczne i lekcje śpiewu, uczy się grać na skrzypcach. W wolnym czasie lubi czytać i gotować. W zespole Marysia odpowiada za redagowanie raportów.

Basia Ziemniak – Lubi się uczyć matematyki i angielskiego, uczęszcza na lekcje gitary i pianina. W zespole Basia odpowiada za korektę raportów i obliczenia.

Maciek Gorka – Lubi grać w gry komputerowe oraz oglądać filmy. Chodzi też do szkoły muzycznej w Gliwicach. W zespole Maciek odpowiada za sprawy informatyczne.

Tymoteusz Dylich – Lubi czytać książki, jeździć na rowerze oraz uczyć się języków obcych. Jest laureatem olimpiady z języka niemieckiego. W zespole Tymoteusz odpowiada za poprawianie raportów.

Miłosz Czechowski – Interesuję się matematyką, fizyką i chemią. Jego pasją jest jazda na nartach i rowerze. W zespole Miłosz odpowiada za przygotowywanie materiałów źródłowych do raportów.

Piotr Boduch – Lubi grać na komputerze, w tenisa ziemnego a także lubi gotować. W zespole Piotr odpowiada za przygotowywanie materiałów źródłowych do raportów.

Jakub Bednarek – Lubi montować filmy i często robi animacje często chodzi do lasu i czyta wiele informacji o wydarzeniach na świecie. W zespole Jakub odpowiada za przygotowywanie prezentacji wyników.

Krzysztof Jermak – Lubi układać kostkę rubika oraz pasjonuje się fotografią. W zespole Krzysztof zajmuje się obliczeniami.

Bronisław Psiuk – Lubi popularyzować fizykę m.in. poprzez nagrywanie wywiadów o fizyce w różnych dziedzinach życia. Interesuje się polityką. Odpowiada za koordynowanie prac zespołu.