UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
AKTUALNOŚCI O KONKURSIE REGULAMIN PLAN DZIAŁAŃ TERMINARZ NAGRODY MATERIAŁY WYNIKI FAQ KONTAKT

kzeed
Kalkulator zużycia energii elektrycznej pomoże oszacować średnie zużycie energii budynku. Aby uzyskać sumaryczny wynik należy przeanalizować wszystkie pomieszczenia.

Pomieszczenia wybierane są poprzez zaznaczenie na rysunku budynku, lub w okienku z nazwą pomieszczenia na pasku pod rysunkiem. Pozostają zaznaczone podczas analizowania danego pomieszczenia. 

Po wybraniu pomieszczenia pojawia się tabelka, w której wymienione są urządzenia charakterystyczne dla danego rodzaju pomieszczenia. 

Aby obliczyć zużycie energii przez dane urządzenie należy wpisać czas jego dobowego użytkowania. Inne dane, jak średnia moc urządzenia tego typu i ilość urządzeń w pomieszczeniu, wpisane są domyślnie. Ich wartość można jednak dostosować do indywidualnych potrzeb (np. w kolumnie „średnia moc urządzenia” podany jest średni zakresu mocy w nawiasie obok). Jeżeli w zestawieniu nie ma urządzenia, które znajduje się w danym pomieszczeniu, można je dopisać klikając na dole tabelki w przycisk „dodaj urządzenie".
 

 
  KUCHNIA ŁAZIENKA SALON KORYTARZ POKÓJ DZIECKA SYPIALNIA GABINET GARAŻ PRALNIA PIWNICA KOTŁOWNIA STRYCH
 

PARTNERZY I PATRONI 

 

PARTNERZY:

 

 

PATRONI HONOROWI: